www.orlenowcy.fora.pl www.orlenowcy.fora.pl
Teraz jesteśmy pod adresem: www.Stacyjni.pl
www.orlenowcy.fora.pl
FAQFAQ  SearchSearch  RegisterRegister  ProfileProfile  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  GalleriesGalleries  Log in to check your private messagesLog in to check your private messages  Log inLog in 

Podział stanowisk na stacji

 
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    www.orlenowcy.fora.pl Forum Index -> Archiwum
View previous topic :: View next topic  
Author Message
łorlenowiec
Guest

PostPosted: Sat 14:22, 26 Jan 2008    Post subject: Podział stanowisk na stacji

Jak u Was na stacjach wygląda podział stanowisk ? Czy macie kierowników zmian i z-cę kierownika ? Jakie obowiązki mają te osoby ?
Back to top
Author Message
faq.zlosnikJoined: 16 Dec 2007
Posts: 16
Read: 0 topics

Warns: 0/3
Location: mazowieckie +/- :)

PostPosted: Mon 13:54, 28 Jan 2008    Post subject:

U nas jest:
-kierownik(prowdzacy)
--kierownik zmiany (wprowadza dostawy paliwa(gazu), inkaso itp) + stoi na kasie
---pracownik - tez czasami robi to co kierownik zmiany, ale glownie kasa + podjazd, lazienki ... <- kto ma akurat chwile to zajrzy czy jest czysto
U nas nie ma napisanego co kto ma robic, staramy sie dzielic obowiazami po rowno. I tak jest najlepiej.


The post has been approved 0 times
Back to top
View user's profile
Author Message
admin
Administrator
<b><i>Administrator</i></B>


Joined: 15 Nov 2007
Posts: 33
Read: 0 topics

Helped: 2 times
Warns: 0/3

PostPosted: Fri 11:36, 15 Feb 2008    Post subject:

A u nas jest kierownik (prowadzący)+zastępca kierownika(pełni również obowiązki kasjera)+kierownicy zmian+kasjerzy+pracownicy podjazdu

The post has been approved 0 times
Back to top
View user's profile
Author Message
Guest


PostPosted: Thu 12:28, 17 Apr 2008    Post subject:

Nawet 20 mln zł kary dla firm za łamanie praw pracowników 05:20 17.04.2008
czwartek

W ciągu dwóch miesięcy skierujemy do Sejmu projekt ustawy o odpowiedzialności za czyny przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową – mówi GP Andrzej Duda, minister w Kancelarii Prezydenta.

Jak tłumaczy, ta inicjatywa ma być reakcją na nagminne naruszanie praw pracowniczych zwłaszcza przez firmy dysponujące dużym kapitałem i ze złożoną strukturą organizacyjną. Dlatego znalazły się w nim propozycje bardzo wysokich kar dla przedsiębiorców. Mają wynosić nawet do 100 tys. zł za wykroczenie i 20 mln zł za przestępstwo.

Cenzurowane samozatrudnienie

Kary maksymalnej powinni obawiać się ci pracodawcy, którzy uporczywie łamią prawa osób zatrudnionych albo notorycznie zatrudniają bezrobotnych na czarno, zapominając powiadomić o tym urząd pracy. Będą też wymierzone firmom zmuszającym pracowników do fikcyjnego samozatrudnienia.

Henryk Michałowicz z Konfederacji Pracodawców Polskich uważa, że te kary są za wysokie.
Przy takiej ich rozpiętości, od 1 tys. zł do 100 tys. albo 20 mln zł, pracodawcy zostaną pozbawieni wiedzy na temat grożącej im odpowiedzialności za dany czyn. Jest to wątpliwe z punktu widzenia zasady dostatecznej określoności prawa karnego – twierdzi Henryk Michałowicz.

Grażyna Spytek-Bandurska z PKPP Lewiatan wskazuje, że właściwe jest karanie firm świadomie łamiących prawo.
Wielu jednak nie nadąża za wciąż zmieniającym się prawem lub ma trudności z właściwą interpretacją skomplikowanych przepisów – podkreśla Grażyna Spytek-Bandurska.

Prezydent przewiduje jednak, że zasądzane kary będą proporcjonalne do potencjału ekonomicznego firmy. Ich wysokość może być ograniczona do 10 proc. przychodu osiągniętego w roku obrotowym, w którym popełniono przestępstwo lub wykroczenie. Ma też być proporcjonalna do stopnia naruszenia przepisów. To będzie badał sąd.

W opinii prof. Krzysztofa Rączki z Uniwersytetu Warszawskiego, wzmacnianie sankcji finansowych wobec pracodawców nie spowoduje poprawy w przestrzeganiu prawa.
Nowe przepisy mogą umożliwić pracownikom szantażowanie przełożonych wytoczeniem postępowania w sytuacji każdego, choćby drobnego wykroczenia – przestrzega Krzysztof Rączka.

Uczciwi będą karani

W związku z tym, że w polskim prawie podmioty zbiorowe nie mogą być pociągnięte do odpowiedzialności, to pracodawca będzie ponosił odpowiedzialność za czyn zabroniony popełniony w jego firmie. A więc także wtedy, gdy dokona go osoba działająca w jego imieniu lub jego jednostki organizacyjnej, za jego zgodą lub przyzwoleniem. Dotyczy to tych sytuacji, w których pracodawca na postawie nagannego zachowania podwładnego wobec pozostałych odniesie korzyść, niekoniecznie majątkową.

Czy karane będą firmy łamiące prawa nie tylko pracowników, ale także osób wykonujących pracę na podstawie innej umowy, na przykład zlecenia ? W jaki sposób można będzie stwierdzić, czy pracodawca odniósł lub mógł odnieść korzyść majątkową lub inną, wskutek popełnionego czynu zabronionego? Czy jeśli tylko ustawa ta wejdzie w życie, KPP zaskarży ją do Trybunału Konstytucyjnego? Czy nowe przepisy mogą powodować niewypłacalność firm i zwolnienia pracowników?

Izabela Rakowska-Boroń
Więcej: Gazeta Prawna 17.04.2008 (76) – str.13
Back to top
Author Message
LK
Guest

PostPosted: Tue 22:18, 29 Apr 2008    Post subject:

to u nas jest kierownik, siedzi zwykle 8-16, wprowadza dostawy, rozlicza utargi i takie tam Mruga + 2 kasjerów + 2, czasem 3 podjazdowych
Back to top
Author Message
k2mg6
Aktywny


Joined: 13 Nov 2009
Posts: 80
Read: 0 topics

Warns: 0/3

Gender: Mężczyzna

PostPosted: Fri 14:16, 13 Nov 2009    Post subject: kierownicy

U NAS KAZDY Z NAS JEST KIERONIKIEM wszyscy zamawiamy towar, wprowdzamy go wraz z paliwem, inkaso itd, szeryf czasem wpadnie wypije kawe poczyta gazete , pomarudzi i jedzie pozdraiwam innych czarnych braci ze stacji Wesoly

The post has been approved 0 times
Back to top
View user's profile
Display posts from previous:   
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    www.orlenowcy.fora.pl Forum Index -> Archiwum All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Arthur Theme
Regulamin